Klimatyzacja

Klimatyzacja Bydgoszcz

Montaż klimatyzacji w mieszkania to sposób na rozwiązanie problemu z nagrzewającymi się wnętrzami podczas letnich upałów. Dzięki klimatyzatorowi zamontowanemu w mieszkaniu szybko i sprawnie schłodzimy pomieszczenie, umożliwiając odpoczynek po pracy, czy relaksujący sen w nocy.

Kilkanaście lat temu klimatyzatory ze względu na wysoki koszt montowane były głownie w restauracjach, biurowcach czy sklepach. Obecnie sytuacja wygląda inaczej, miasta coraz częściej nawiedzają fale wielodniowych upałów a klimatyzacja do mieszkania czy domu cieszy się coraz większą popularnością.

Jak prawidłowo dobrać klimatyzację

W domach i mieszkaniach montuje się najczęściej klimatyzatory typu split, składa się on z jednostki zewnętrznej, którą instaluje się poza pomieszczeniem, np. na balkonie, tarasie itp. oraz z wewnętrznej, montowanej w pomieszczeniu. Jednostki połączone są układem freonowym oraz przewodem sterującym. Klimatyzacja do domu dostępna jest w kilku wersjach: ściennej, podsufitowej, kasetonowej, kanałowej. Tego typu klimatyzacja do mieszkaniu jest optymalnym rozwiązaniem i pozwala chłodzić pomieszczenie przez całe lato, a zimą także grzać. Dzięki umiejscowieniu wytwarzających hałas sprężarek i wentylatorów poza budynkiem (w jednostce zewnętrznej), w pomieszczeniu nie słychać odgłosów związanych z ich pracą.

Prawidłowo dobrana i zainstalowana klimatyzacja do mieszkania odpowiednio obniży temperaturę powietrza w pomieszczeniu i zapewni komfort cieplny mieszkańcom. Podstawowe parametry, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzacji to: moc chłodnicza, poziom hałasu jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, klasa energetyczna oraz dodatkowe funkcje.

Moc klimatyzatora musi być dostosowana do powierzchni pomieszczenia i jego charakterystyki cieplnej. W uproszczeniu przyjmuje się, że 1 kW mocy chłodniczej wystarczy na schłodzenie około 8-10 m². Pod uwagę należy również wziąć liczbę osób i okien oraz ekspozycję budynku.

Jesteśmy ekspertami z doświadczeniem

Świadczymy usługi w obszarze klimatyzacji, wentylacji oraz ogrzewania

Doświadczenie i specjalizacja

Pracownicy naszej firmy to osoby z dużym doświadczenie i wykwalifikowani specjaliści w swojej profesji.

Szeroka oferta usług

Staramy się prowadzić elastyczną i mobilną politykę ofertową aby mieć możliwość zaspokojenia jak największej ilości potrzeb na rynku.

Zaawansowane rozwiązania

Przykładamy dużą wagę do nowoczesnych i skutecznych narzędzi oraz rozwiązań, które usprawniają skuteczną pracę.